Schedule & Results, Bantam, 2014-2015, BB (Newmarket Minor Hockey)
OMHA Digital Network
Register Your Child Today
Tournaments
Coach Resources
Trainer Resources
OMHA Digital Network
Register Your Child Today
Tournaments
Coach Resources
Trainer Resources
×
Team Finder
Contact
Search
Login
Contact
Search
Home
Team Finder
Organization Menu
Home
Registration
Online Registration General Information
Age Reference Chart
Respect In Sport Parent Program
Respect In Sport - Parent Walkthrough
Rowan's Law
Equipment Required
Financial Assistance
Moving to Newmarket - Residential Transfer Procedure
Refund Policy
Subscribe to Calendars
Tournaments
House League
Play Together Request
OMHA Code of Conduct
House League Coaching Application
Tournament Permit Application
Exhibition Game Permit
Select
Exhibition Game Travel Permit
Tournament Permit Application
Evaluation Passport Instructions
Rep
2024-2025 Rep Coaching Application
Rep Evaluation Policy
Evaluation Passport Instructions
Rep Evaluation Schedule - Fall 2023
U10-U16 WARM-UP SKATE REGISTRATION
2023-2024 Rep Coaches
NMHA Rep Age Exemption Policy
NMHA Age Exemption Waiver Liability
Permission To Skate
Permits
Tournament Permit Application
Exhibition Permit
Police Screening
PVSS Policy
How to apply for PVSS
Association PVSC Request Letter
Risk Management
Code of Conduct
Cyber Bullying
Inappropriate Behaviour Incident Report Form
Apparel
Sponsorship
Sponsorship Opportunities 2022/2023
Online Sponsorship Application
Sponsors
About Us
NMHA By-Laws
Executive & Staff
Office Hours
Newsletters
Record Book
Rep Coach Bios
Andrew Roberts (U8 MD)
Greg Burnham (U9MD - White)
David Coates (U9MD - Red)
Izak Westgate (U10 AA)
Rob Grech (U10 A)
TBD (U10 BB)
Ada Bain (U11AA)
Mike McKeraghan (U11 A)
Patrick Parent (U11 BB)
Reid Black (U12 AA)
William Hutton (U12 A)
Mark Russell (U12 BB)
Pete Orr (U13 AA)
Jon Saunders (U13 A)
Wayne Galata (U13BB)
Jason Bright (U14 AA)
Darran Fischer (U14 A)
Jeff Bauer (U14 BB)
Dave Paterson (U15 AA)
Michael Clarke (U15 A)
Mike Maltais (U15 BB)
Kevin Cordiner (U16 AA)
Jason Cull (U16 A)
Sean Ayre (U16 BB)
Larry Wood (U18 AA)
Todd Eves (U18 A)
Chris Neale (U18 BB - White)
Todd Robinson (U18BB - Red)
Kudos
Coach's Corner
Coach's Resources
Info
General Information
OMHA Coaching Qualification
Trainer Info
Unused Ice Slots
Links
Contact Us
BB
BB
Bantam Menu
Team Home Page
Team News
Player Roster
Schedule & Results
Team Calendar
Photo Galleries
Auerbach Pool Party
League Standings
Category Home
Category News
Schedule & Results
Category Staff
Category Coaches
Category Calendar
Team Websites
Novice
Minor Atom
Atom
Minor PeeWee
PeeWee
Minor Bantam
Bantam
Minor Midget
Midget
BB Representative
Category Home
Category News
Schedule & Results
Category Staff
Category Coaches
Category Calendar
Team Websites
Novice
Minor Atom
Atom
Minor PeeWee
PeeWee
Minor Bantam
Bantam
Minor Midget
Midget
×
Home
BB Representative
Seasons
2014-2015
Bantam
Schedule & Results
Sitemap
This Team is part of the 2014-2015 season, which is not set as the current season.
Team Schedule & Results
Filter
Game Status
All Scheduled Games
58 Games
All Scheduled Games
58 Games
Unreported Games
4 Games
×
Filter By Opponent
All Opponents
58 games
All Opponents
58 games
Ajax Knights
3 games
Aurora Tigers
4 games
Barrie Colts
4 games
Belle River
1 game
Caledon Hawks
1 game
Clarington Toros
2 games
Dundas Blues
1 game
East Gwillimbury Eagles
2 games
EG
2 games
Georgina Blaze
2 games
Huntsville Otters
1 game
Indiana Strong
1 game
Kent Cobras
1 game
Kingston
1 game
La Salle Sabres
1 game
La Salle
1 game
Milton Winterhawks
1 game
Oakville Demelo
1 game
Orillia Terriers
4 games
Peterborough Petes
2 games
Port Perry Predators
3 games
Richmond Hill Stars
4 games
Schomberg Red Wings
2 games
TNT Tornados
3 games
Vaughan Rangers
1 game
Wasaga Beach
1 game
Whitby Wildcats
7 games
Wyandotte Warriors
1 game
×
Filter By Venue
All Venues
58 games
All Venues
58 games
Home Venues
Beeton CC
1 game
Bob Fallis Recreation Centre
3 games
Bradford Leisure Centre Blue
2 games
Bradford Leisure Complex
1 game
Dearborn University of Michigan Ice Arena
1 game
Magna Centre (Scotiabank)
3 games
Nottawasaga 2
1 game
NTRC #2
1 game
Ray Twinney (1)
18 games
Away Venues
Ajax CC (3)
1 game
Aurora CC (Pad 2)
2 games
Bond Lake
2 games
Bradford Leisure Centre Green
1 game
Bradford Leisure Centre
1 game
Brian Orser
1 game
Darlington
1 game
East Gwillimbury Sports Complex East Pad
1 game
East Gwillimbury Sports Complex West Pad
1 game
EGSC (West)
1 game
Evinrude (IGA)
1 game
Georgina Sutton
1 game
Holly Rec (Rink 2)
2 games
McKinney (1)
2 games
McKinney (2)
1 game
New Tecumseth Rec (NTRC 1)
1 game
New Tecumseth Rec (NTRC 2)
1 game
Nottawasaga 1
1 game
Scugog (1)
1 game
Trisan Centre
1 game
University of Michigan Dearborn
2 games
West Orillia (Green)
1 game
×
×
Bantam
Sep 2014
1 tournament
12 games
Oct 2014
1 tournament
12 games
Nov 2014
1 tournament
11 games
Dec 2014
5 games
Jan 2015
7 games
Feb 2015
8 games
Apr 2015
1 tournament
3 games
April 2015
More Details
Apr 10-Apr 12
Tournament
Robert Dunsmuir
East Gwillimbury, Ontario
Game Details
Fri 10
9:00 AM
Home Tournament Game
vs Aurora Tigers
Bradford Leisure Complex
Game Details
Fri 10
6:45 PM
Away Tournament Game
@ Wasaga Beach
East Gwillimbury Sports Complex West Pad
Game Details
Sat 11
1:30 PM
Away Tournament Game
@ Caledon Hawks
East Gwillimbury Sports Complex East Pad